We doen het allemaal, honderden foto’s maken met onze telefoons, maar op de een of andere manier zien ze er nooit zo mooi uit als we denken dat ze zouden moeten zijn. Wat is er mis met mijn telefoon? Of ligt het aan mij?
Goed nieuws, het is geen van beide! Om mooie foto’s te maken heb je geen dure apparatuur nodig, maar alleen een paar extraatjes en wat aanwijzingen.
Selina Göldi organiseert een workshop smartphonefotografie, waarin ze je laat kennismaken met de basisprincipes van de camera op je telefoon. Je leert hoe je instellingen kunt aanpassen en hoe je creatief kunt spelen met licht om sterkere foto’s te maken.
Dit jaar ligt de focus vooral op het creëren van stillevens en het ontdekken van clair-obscurfotografie (chiaroscuro). Samen gaan we aan de slag met donker licht, schaduwpartijen en het creëren van krachtige contrasten om sfeervolle en indrukwekkende beelden te maken.
